Příchod mláďat na svět odpradávna řídí matka příroda, přistupuje k němu ale s drsností přirozeného výběru. Aby s vašimi štěňátky či koťátky šlo všechno jako na drátkách, nabízíme odbornou asistenci během březosti, porodu i v období krátce po něm.

Potvrzení březosti

Březost potvrzujeme ultrazvukovým vyšetřením bříška (zhruba od třetího týdne po nakrytí). Současně stanovíme počet mláďat v děloze, řekneme vám, kdy nás bude třeba kontaktovat a zodpovíme všechny vaše dotazy. K dispozici budeme i později pro osobní nebo telefonické konzultace.

O falešné březosti: čtěte blog

Jak poznat začátek porodu

Příznakem blížícího porodu je omezení příjmu potravy, neklid a hledání vhodného místa k porodu. Klinicky se projevuje poklesem rektální teploty o jeden stupeň cca 24 hodin před jeho začátkem. Bezprostředně před porodem začne teplota stoupat k normální hodnotě 38–39 °C. Porod fakticky začíná odchodem plodové vody a nástupem porodních stahů.

Více o průběhu a komplikacích porodu: čtete blog

Asistence při porodu

Informujte nás hned, jak porod začne, i když všechno běží normálně. Tady jsou tři situace, za kterých nás volejte bezodkladně:

  • Plodová voda odejde, ale do 10 minut nenastanou porodní stahy.
  • Porodní stahy pokračují, ale během 20 minut se žádné mládě nenarodí.
  • Nejste si jisti, zda už porod skončil.

Samozřejmě se na nás obraťte i s jakoukoliv jinou pochybností. Většinu problémů vyřešíme po telefonu. V závažnějších případech vás pozveme na kliniku nebo přijedeme k vám. Vždy jsme připraveni poradit, zasáhnout nebo i operovat.

K dispozici jsme také pro poporodní péči o matku a mláďata a pak pro první očkování.

Nemůžete najít informace?

Zavolejte 724 277 230 nebo nám napište.