Očkování

Preventivní vakcinace začíná v útlém věku zvířátka a bude ho provázet celý život. Některé vakcíny jsou na zvážení, jiné zásadní. Očkování psů proti vzteklině je ze zákona povinné.

Očkování psů a štěňat
Očkování koček a koťat
Očkování králíků
Očkování fretek
Očkování morčat, činčil a dalších hlodavců se neprovádí
Očkování plazů a ptáků se neprovádí

Co je očkování

Očkování je lékařský úkon, při kterém do těla vašeho zvířátka vpravíme umrtveného původce příslušného onemocnění, tj. virus nebo bakterii. V tzv. živé vakcíně naproti tomu není mikroorganismus mrtvý, ale pouze oslabený, což urychlí nástup imunity. Očkovací látky mohou chránit před jednou i více nemocemi současně. 

Očkujeme injekční jehlou pod kůži nebo do svalu. Některé vakcíny lze podávat i formou kapek do nosu. Očkování předchází vyšetření, zda je zvíře zdravé a může vakcinaci podstoupit. 

Údaje o provedeném očkování se zaznamenávají do zdravotní karty a očkovacího průkazu. Tam uvádíme i termín další vakcinace. 

Proč zvířata očkovat

Pravidelné očkování je nejlepší prevencí bakteriálních a virových onemocnění. Výrazně snižuje výskyt nemocí, a tedy i možnost jejich šíření. Proočkovanost zvířat má stejný význam jako u lidí. 

Protože účinnost vakcín časem slábne (u každé látky jiným tempem), očkování je třeba obnovovat. Dodržet termíny přeočkování je velmi důležité, u vztekliny povinné. Pravidelná vakcinace je také podmínkou pojištění léčebných výloh.

Na naší klinice používáme osvědčené vakcíny s minimem nežádoucích účinků. Před očkováním s vámi konzultujeme vhodné očkovací schéma.

Ordinační hodiny

Ordinační doba lékařů, časy pro pohotovost. Objednávky a příjem pacientů, komunikace s klinikou. V urgentním případě volejte 724 277 230.

Veterinární ordinace

Akutní vyšetření, kontroly, odběry, preventivní prohlídky. Stříhání drápků, čištění análních žlázek. Komplexní odborná péče.

Nemůžete najít informace?

Zavolejte 724 277 230 nebo nám napište.

Kontaktujte nás