Očkování fretek

Očkování fretek je povinné, chcete-li s ní vycestovat do zemí EU. Potřebujete je totiž pro vydání pasu. Smysl ale má i v případě, když se na cesty nechystáte.

Kdy fretku očkovat

Očkování začíná ve druhém měsíci života a pokračuje pravidelným přeočkováním. Záznamy o očkování ukládáme ve zdravotní kartě a zapisujeme do očkovacího průkazu. Očkovanému zvířeti vystavíme i cestovní pas

Fretka je mimořádně vnímavá vůči viru lidské chřipky, proti které bohužel veterinární vakcína neexistuje. 

Proti čemu fretku očkovat

Vzteklina

Neléčitelné virové onemocnění. Prostřednictvím zvířecích slin se může nakazit i člověk. Očkovat začínáme mezi 3. a 6. měsícem věku. Vakcinace se musí opakovat co 1–2 roky podle použité látky.

Psinka

Nebezpečné virové onemocnění, proti němuž není specifický lék. První očkovací dávku aplikujeme mezi 6. a 8. týdnem věku. Přeočkování následuje po 4–8 týdnech a potom každý rok. 

Pokud fretce podáváte antiparazitika, mezi odčervením a očkováním musí být pauza alespoň 10 dní.

Ceník služeb

Kompletní ceník veterinárních služeb. Běžné ambulantní úkony, laboratorní vyšetření, diagnostické metody, operace. Příplatky za pohotovost.

Ordinační hodiny

Ordinační doba lékařů, časy pro pohotovost. Objednávky a příjem pacientů, komunikace s klinikou. V urgentním případě volejte 724 277 230.

Nemůžete najít informace?

Zavolejte 724 277 230 nebo nám napište.

Kontaktujte nás