Magnetoterapie na Veterinární klinice Na Weilovně

Magnetoterapie je neinvazivní metoda léčby šetrná pro organismus, při níž pulzní magnetické pole ovlivňuje jednotlivé buňky v těle tak, že je aktivuje a celkově urychlí jejich činnost. Tím dochází ke zlepšení prokrvení tkání, k urychlení hojení a k rychlejšímu vstřebávání otoků. Magnet dále působí protizánětlivě a analgeticky, dochází i k celkovému zklidnění a k uvolnění svalového napětí.


Magnetoterapie má využití v mnoha různých odvětvích medicíny humánní i veterinární, a obliba tohoto způsobu léčby nadále roste. Působení magnetického pole většina z nás necítí, pouze výjimečně lze zaregistrovat slabé brnění v místě aplikace magnetu.

Aby byla magnetoterapie úspěšná a účinná, musí se jednotlivé aplikace opakovat. Je nutné začít co nejdříve od zjištění potíží. Počet opakování závisí na diagnóze a celkovém zdravotním stavu pacienta. Většinou se jedná přibližně o deset a více aplikací, u těžších případů lze magnet použít i dvakrát denně s minimálním odstupem šesti hodin. Doba jedné aplikace magnetu je dle zvoleného programu minimálně dvacet minut. Většina zvířat se během této terapie zklidní, někteří i usnou.

Magnetoterapie je již déle než rok úspěšně využívána Veterinární klinikou Na Weilovně a je standardně zařazována do léčebných postupů.

 

30. září 2013   |